Dostáváte se do role důlního společníka, snažící se postavit doly v nejbohatších územích. Vašim největším problémem je voda, kterou je nutno čerpat z dolů. Čím hlouběji kopete, tím více vody vám zaplavuje důl a musíte ji odčerpat. Právě v tomto čase byla naštěstí vyvinuta parní čerpadla a taky lodě a vlaky, jež přivážely potřebné uhlí. Taky můžete budovat podzemní drenážní tunely, známé jako "adits", abyste odvedli vodu a případně našli další žílu rudy.
Počet hráčů: 3 až 4
Doba hraní: 60 až 90 minut
4341.jpg
4342.jpg
4344.jpg
Přeneste se v čase do doby objevných cest. Vaše lodě po dlouhé, úmorné cestě plné strádání dorazily k pobřeží neznámého ostrova. Prý se mu říká Katan! Ale Vy nejste jediný, kdo ostrov objevil. I další neohrožení námořníci se vylodili na pobřeží Katanu. Muži a ženy z Vaší výpravy zakládají první dvě osady. Země je naštěstí bohatá na nerostné suroviny. Postupně stavíte silnice, budujete vesnice, ze kterých později vyrostou města. Veškeré dění na ostrově určuje výměnný obchod. Některých surovin máte dostatek, jiné chybí. Rudu za vlnu, cihly za dřevo – obchoduje se podle aktuálních potřeb na právě zamýšlenou stavbu. Je třeba jednat promyšleně! Zakládejte vesnice na strategických místech, obchodujte výhodně, pak budete mít šanci na úspěch. Ale ani Vaši spoluhráči nejsou padlí na hlavu. Vytyčte si cíl: Staňte se pánem Katanu! Osadníci z Katanu znamenali přelom v novodobé historii stolních her. Nejen, že jsou hrou chytrou i vtipnou zároveň. Díky variabilnímu hernímu plánu se hra vyvíjí pokaždé výrazně jinak a leta Vás neomrzí.

Počet hráčů: 3 až 4
Doba hraní: 60 až 120 minut
1004.jpg
Benátky jsou ve svém rozkvětu. Několik aristokratických rodin vládne Nejvyššímu koncilu s benátským dóžetem jako jejich prezidentem. Jedna další rodina bude přijata do koncilu. Mohutný politický boj začíná. Houževnaté útoky s cílem uchvátit moc jsou rozpoutány ve všech čtvrtích Benátek. Chytré přesuny a okamžitá vypuzení jsou na pořadu každý den. Každý hráč reprezentuje jednu rodinu s cílem být zvolen mezi vyvolené. Musíte použít všechny dostupné prostředky, abyste získali co nejvíce příznivců, a tak i přízeň dóžete. Získejte si nejvyšší uznání a budete vítězi.

Počet hráčů: 3 až 4
Doba hraní: 60 až 120 minut
13001.jpg
aaIMG_3119.jpg
aaIMG_3140.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one