Hráči si postupně najímají parníky, aby mohli uskutečnit čtyři okružní plavby. Čím vhodnější parník si najmou, tím větší je hodnota celé okružní plavby, což se odrazí v počtu výherních bodů. Samozřejmě každý hráč chce obstát v konkurenci ostatních hráčů. Úspěch však závisí na správné volbě při výběru kategorie pro jednotlivé okružní plavby. Porovnáním hodnot okružních plaveb v každé kategorii, zjistíte kdo z hráčů uspořádal nejhodnotnější okružní plavby, které nakonec rozhodnou o tom, kdo vyhrál.

Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: 30 až 70 minut
Pravidla zde
atlantic 1

atlantic 1

atlantic 2

atlantic 2

Attack! je hra o válce a dobývání. Na počátku hry se stanete vůdcem jednoho z národů, jež se účastní světové války a snaží se ovládnout ostatní národy a podrobit si své nepřátele. Hru začnete s několika regiony, přičemž se budete se snažit v průběhu každého kola přidat svému národu další. Toho můžete dosáhnout buď snahou o přesvědčení regionů, které ještě nepatří žádnému hráči, aby se k vám přidaly (politický útok), nebo vpádem vašich vojenských jednotek (útok armády). Pokaždé, když obsadíte nebo dobijete nový region, zvedne se vám vaše ekonomická stabilita a síla. Díky získaným prostředkům z produkce na obsazených regionech tak budete schopni posílit vaši armádu o další jednotky a loďstvo a vaše armáda bude schopna stále odvážnějších vpádů a zákeřných ataků na vaše nepřátele.

Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: více než 2 hodiny
attack.jpg
Myslíte, že dokážete blafovat aniž by to na vás bylo poznat? Pak je hra Blafuj přesně pro vás. Snahou každého z hráčů je totiž přinutit ostatní protihráče k chybnému úsudku a tak způsobit, aby jim zůstalo co nejvíce vyložených karet. Toho se dosáhne tím, že hráč nabídne protihráči kartu a současně řekne, ať již blafuje nebo říká pravdu, jaký tvor na kartě je. Karta skončí u hráče, který nedokáže odhadnout, jestli spoluhráč mluví pravdu nebo ne. První hráč, u kterého takto skončí 4 karty se stejným motivem a nebo hráč, kterému dojdou všechny karty a nemá čím začít další kolo, prohrává. Vtipná grafika málo oblíbených zvířátek přidává hře na zábavnosti.
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: 20 minut
blafuj5.jpg
blafuj3.jpg
blafuj6.jpg
Jihofrancouzské město Carcassonne je pověstné svým jedinečným opevněním, které se vyvíjelo od římských dob až po časy rytířů. Hráči se vydávají se svou družinou na cesty a louky, do měst a klášterů, aby hledali štěstí kolem Carcassonne. Vzhled krajiny je v jejich rukou a strategické rozmístění družiníků, ať už sedláků, lupičů, mnichů nebo rytířů, určuje cestu k úspěchu. Hráči vykládají jeden po druhém karty s motivem krajiny. Vznikají cesty, města, louky a kláštery, na které mohou hráči umístit své figurky, aby sbírali body. Body se započítávají jak v průběhu hry, tak na jejím konci, a proto je vítěz znám až po konečném sčítání. Tak jako je jihofrancouzské město Carcassonne pověstné svým jedinečným opevněním, tak se hra Carcassonne stává pověstnou svou úspěšností. Od jejího uvedení na trh v roce 2001 se prodalo již milion kusů.

Rozšíření :
- Hostince a katedrály
- Kupci a stavitelé
- Princezna a drak
- Věž
- Hrabě z Carcassonne
- Řeka
- Král a špeh

carca_vez.jpg
carca_vez2.jpg
carca_zakl.jpg
Oheň v krbu pomalu dohasíná, plameny svíček skomírají, stíny se prodlužují. To je ta pravá atmosféra pro ctižádostivého šlechtice a jeho úvahy. Úvahy nad světem úkladů a intrik královského dvora. Spojenci, které hrabě tolik potřebuje pro posílení své moci a respektu, mohou být zcela odlišní. Někteří jsou společensky vysoce na úrovni, jiní patří mezi spodinu společnosti a nahánějí lidem strach a hrůzu. Některé hrabě získal na svou stranu svými činy a přátelstvím, jiní udělají cokoliv pro toho, kdo jim nejvíce zaplatí. V rukou hraběte jsou to však jen figurky. Figurky ve hře, kterou jen on zná a ovládá. Figurky ve hře o moc na královském dvoře...

Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: 30 až 70 minut
Pravidla zde
rosady2.jpg
rosady.jpg
Společenská stolní hra Rallye Paříž - Dakar vám umožní zčásti prožívat vzrušující a nebezpečný mezinárodní závod automobilů všech tonáží, který je nejtěžším terénním závodem na světě. Hlavním cílem tohoto závodu je kromě viditelného maratónského dostihu strojů a lidí hlavně propagace výrobních značek. Současná technika sice dokáže překonat nejnepříznivější přírodní podmínky, ale nejdůležitějším činitelem zůstává člověk, který překoná sám sebe.

Počet hráčů:
2 až 6

Doba hraní: 30 až 70 minut

Návod přiložen viz. obrázky
dakar1.jpg
dakar2.JPG
dakar3.JPG
Cílem je propojit vylosovaná města kolejnicemi. Města jsou rozdělena do oblastí a každý hráč má každé město v jiné oblasti. Jakmile se některému hráči podaří spojit jeho města kolejnicemi, končí jedno kolo. Ostatní hráči ztrácí body. Vyhrává ten, kdo má na konci hry po několika kolech nejvíce bodů.

Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: 30 až 70 minut
trans1.jpg
trans4.jpg
trans3.jpg
Železniční společnost Union Pacifik spravuje rozvinutou železniční sít propojující největší města Severní Ameriky. Rozsáhlá síť této mamutí společnosti má být v průběhu hry rozdělena mezi deset menších železničních společností. Rozdělení proběhne podle následujících pravidel: Železniční společnost smí využívat úsek trati spojující dvě města, pokud vyšle svoji lokomotivu na trať mezi prvními. Každý z hráčů může zprovoznit kterýkoli úsek trati, stát se akcionářem mnoha společností a zároveň se domáhat postavení hlavního akcionáře nejvýnosnějších z nich. Akcie prosperujících společností jsou zárukou zisku, jenž je akcionářům vyplácen v podobě velmi zajímavých peněžních prémií.

Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: 60 až 120 minut
pic439004_t.jpg
Ve hře se hráči snaží pro sebe co nejvýhodněji vydražit elektrárny a nakupují do nich suroviny. Dále propojují jednotlivá města elektrickou sítí a využitím surovin ve svých elektrárnách pak do svých měst dodávají energii, což jim přináší výherní body.

Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: 60 až 120 minut
478006.jpg
IMG_2241a.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one