"Agricola" je latinský výraz pro farmáře. Malé hospodářství – dřevěná chýše se dvěma místnostmi a dva lidé, kteří v této chýši žijí. To je základ této hry, která vás přenese do těžké doby 17. Století, kdy si lidé na farmách museli sami zaopatřit své živobytí. Čeká vás pěstování zemědělských plodin, chov zvířat, různé profese – prostě spousta věcí, které se na takové farmě mohly odehrávat. A to vše na pozadí originálních a téměř dokonale vyvážených herních mechanismů.

+ROZŠÍŘENÍ

Počet hráčů: 2 až 5
Doba hraní: 60 až 120 minut
1290001.jpg
aIMG_1852.jpg
Ve hře Hacienda se v roli farmářů snažíte rozšiřovat svá stáda na jihoamerických pampách a přivádět je na co největší počet tržišť v Argentině.

K dispozici má každý hráč 3 akce, během nichž může nakupovat karty zvířat nebo terénu, které umožňují založit či rozšířit stádo nebo zabrat území. Koupit je možné také extra bonusy - haciendu nebo dílky s vodní plochou, kteréžto přinášejí ve hře dodatečné vítězné body. Cílem hry je tedy mít na konci nejvíce těchto bodů.

Hra obsahuje 2 balíčky karet. Jedna sada zobrazuje různé typy terénů na herním plánu, druhá pro změnu obrázky zvířat (prase, ovce, kráva a kůň). 4 karty z obou balíčků jsou vždy vyloženy obrázkem nahoru (stojí 3 pesos), zbytek pak tvoří hromádku karet otočených obrázkem dolů (nákup za 2 pesos).

Hráči používají získané karty, aby položili své žetony na příslušné symboly terénu na hracím plánu nebo aby položili žetony zvířat ve své barvě na políčko s pampou. Zvířata stejného typu tvoří stádo a pokaždé, když je stádo přivedeno na tržiště, získává majitel pesos dle velikosti stáda a délky území, které se stáda dotýká.

Speciální bonusové díly (hacienda a dílky s vodní plochou) stojí 12 pesos. Dílky s vodní plochou je možné umístit na volná pole s pampou, přičemž hráči obdrží při hodnocení 1 vítězný bod za každý svůj žeton (území či zvířete), které se vodní plochy dotýká. Haciendu je možné umístit na vlastní stádo či pozemky, čímž dochází k dodatečnému zisku 1 vítězného bodu za každý dílek.

Hráč také může zvolit akci sklizeň, položit žeton sklizně na své území a získat tak dodatečné pesos.

Hacienda však není jen o penězích. K bodování dochází zhruba v polovině hry a také na jejím konci. Body jsou přidělovány za počet připojených tržišť, za počet zvířat ve stádech, za souvislá území (minimálně 3 žetony). Oceněny jsou také haciendy a vodní plochy.

Hrací plán je oboustranný. Jedna mapa má tvar klasické psí kosti, zatímco druhá je asymetrická.

V pravidlech jsou také další varianty bodování jako např. průběžné bodování po každé akci, vyšší ceny za haciendy a vodní plochy apod.

Počet hráčů: 2 až 5
Doba hraní: 60 až 120 minut
680001.jpg
aaIMG_3213.jpg
aaIMG_3215.jpg
Během renesance, každá z 5 postav, objevujících se v této hře, užívala bohatství, dobré pověsti a respektu. A tato slova jsou středem pozornosti Il Principe. Jako hlavy nejvlivnějších rodin v Itálii, se hráči snaží ovlivňovat nejdůležitější politické a společenské pozice, stejně jako stavět města, ve snaze získat nejlepší postavení. Tyto tři prvky vám pak v závěru přinesou vítězné body. Hráč s nejvyšším počtem vítězných bodů zvítězí.

Počet hráčů: 2 až 5
Doba hraní: 60 až 120 minut

Návod přiložen viz. obrázky
il princip.jpg
1.jpg
2.jpg
Maharaja je strategická hra pro dva až pět hráču odehrávající se v 16. století v Indii. Hráči
představují indické regenty, kteří se nazývali rádžové, snažící se zavdečit svému králi - rádžovi vylepšováním jeho měst. Soupeřící rádžové cestují z města do města a staví tam domy a nádherné paláce pro svého panovníka. Při svém snažení mohou využívat služeb ruzných osob, které jim poskytnou své speciální schopnosti a výhody. Stavění palácu je koneckoncu byznys. Je tedy pochopitelné, že přináší dostatečné příjmy. Hráč, který jako první postaví 7 palácu vítězí.

Počet hráčů: 2 až 5
Doba hraní: 50 až 100 minut
Pravidla zde
RAJA.jpg
Mamma Mia je jednoduchá, rychlá a velmi zábavná hra o pečení pizzy, ve ktré může pomoci dobrá paměť. Hráči představují kuchaře, kteří se snaží upéci nejvíce pizz, které si objednají hosté v pizzerii. Do společného balíčku hráči odhazují pět druhů surovin olivy, papriky, houby, salám a ananas. Ve chvíli, kdy si hráč myslí, že v balíčku je dostatek surovin na některou objednávku, kterou drží v ruce, může ji do balíčku také odhodit. Po dobrání balíčku se zjistí, na které z objednávek bylo v balíčku dostatek surovin. Vyhraje hráč, kterému se podaří splnit nejvíce objednávek.

Počet hráčů: 2 až 5
Doba hraní: 30 až 70 minut
Pravidla zde
MammaMia-Material.jpg
Hráči se stávají vlastníky plantáží v 16. století v Portoriku. Tou dobou také připlouvají lodě, aby od hráčů nakoupily jejich výdobytky: kukuřici, indigo, kávu, cukr a tabák. Cílem hry je pěstovat a zpracovávat jednotlivé suroviny lépe než protihráči a úspěšněji s nimi obchodovat. V každém kole si hráči vyberou roli a provedou akci, která je touto rolí umožněna. Ale pozor, ostatní mohou provést tuto akci s drobným znevýhodněním také...

Počet hráčů:
2 až 5
Doba hraní: 60 až 120

Pravidla naleznete zde
puerto.jpg
Přeneste se do carského Ruska. Najímejte dělníky a řemeslníky, kteří vám budou vydělávat peníze. Za utržené peníze můžete stavět budovy a najímat do svých služeb aristokraty. Budovy vám budou vydělávat body, aristokraté Vám kromě bodů přinesou i peníze. A všechny své lidičky i budovy můžete také povýšit do vyššího stavu. Ale pozor, peněz Vám přebývat určitě nebude.....

+ ROZŠÍŘENÍ

Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: 30 až 70 minut
Pravidla zde
nebo
zde
sankt.jpg
sankt2.jpg
sankt1.jpg
Staňte se železničním manažerem. Sestavujte vlaky a propojujte americká města sítí svých tratí. Čím delší trať postavíte, tím větší zisk. Dokážete spojit zadaná města svojí tratí?

Počet hráčů: 2 až 5
Doba hraní: do 30 až 70 minut
ttr.jpg
IMG_1862.JPG
Vytváříte si svou zoo. Získáváte pro ni zvířata, ale pozor - místo je omezené a jednom výběhu smí být jen jeden druh. Hráči také mohou obchodovat se zvířaty mezi sebou.

Počet hráčů: 2 až 5
Doba hraní: 30 až 70 minut
1186001.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one