Systém této společenské hry napodobuje mechanizmus sběratelských karetních her, ve kterých si sami skládáte své herní balíčky. Ve hře Dominion se tak děje v podstatě v každém kole, kdy se rozhodujete, které karty z dostupných deseti si koupíte a budete je moci v dalších kolech použít. Neustále tak vytváříte svůj vlastní "balíček" a s jeho pomocí se snažíte získat co nejvíce vítězných bodů.

Každou hru si můžete připravit jinak, protože z 25 dostupných balíčků akčních karet si na začátku hry vybíráte pouze 10. A pouze karty z těchto 10ti balíčků jsou vám ve hře dostupné. Díky tomu si v průběhu jednoho večera můžete zahrát nekonfliktní a příjemnou hru a ihned poté i lítou bitku o body a i celkovou výhru.

Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: 30 minut
dominion.jpg
dominion2.jpg
dominion3.jpg
Temné časy pominuly, ale město Blue Moon leží v troskách. Lidé se však snaží městu navrátit jeho slávu a velikost s pomocí tří draků, kteří se vrátili. Odměňují dobré vůdce krystaly z posvátného obelisku stojícího uprostřed města. Hráči se tedy snaží pracovat na obnově města, zaujmout draky, sbírat krystaly a převzít vládu nad celým městem. Komu se to podaří, zvítězí.

Počet hráčů:      2 až 4
Doba hraní:     30 až 70 minut
aIMG_2122.jpg
aIMG_2127.jpg
Karetní a zjednodušená verze deskové hry Caylus. Základní téma a principy hry zůstávají stejné. Změny nastávají v průběhu hry, kdy hráči provádějí některé akce pomocí karet na ruce. Ve hře také nejsou privilegia a proto jsou odměny přinášející v základní hře privilegia nahrazena penězi nebo surovinami.

Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: 45 až 70 minut

Pravidla naleznete zde
pic256922_md.jpg
pic215143_md.jpg
Hráči závodí v průzkumu galaxie - objevují nové planety a vynalézají nové technologie. Vítězí hráč, který získá nejvíce bodů.

Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: 30 až 70 minut
1262001.jpg
Hráči pohybují pomocí karet svými kameny. Podle toho jestli a jak hráč kamenem pohne se mu připočítávají body. Úkolem je získat co nejvíce bodů.

Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: 30 až 70 minut
1321001.jpg

Tato strategická hra je umístěna do fiktivního postapokalyptickém světa Neuroshima (polské RPG). Každý hráč má svoji vlastní armádu, která se liší od ostatních (vojáci Hlídky, stroje Molocha, mutanti Borgo a ganstery Hegemonie).

Neuroshima Hex! je nejlepší ve dvou, případně ve čtyřech hráčích, kdy můžete hrát v týmech. Hráči postupně umisťují na plán své jednotky (vždy dvě ze tří náhodně vylosovaných kartiček). V určitých okamžicích hry dochází k vyhodnocení konfliktů a část armády je vždy odstraněna z desky. Cílem hry je útok na nepřátelské velitelství (základnu). Každá základna má na začátku hry 20 bodů odolnosti ("životů"). Vítězem je ten hráč, kterému na konci hry zůstane více bodů odolnosti.

Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: 30 až 40 minut
aIMG_0024.jpg
aIMG_0027.jpg
aIMG_0029.jpg
Kooperativní hra z nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve světě vypukly 4 epidemie chorob. Hráči představují významné vědce a snaží se nemoci společnými silami zlikvidovat. Cestují po světě, kde musí léčit jednotlivá ohniska nemoci a spolupracovat na vynalézání léků. Hráči zvítězí pokud se jim podaří vynalézt léky na všechny čtyři nemoci. Naopak prohrají, pokud se některá nemoc příliš rozšíří, nebo pokud nastane celkem osm pandemií.

Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: 30 až 70 minut
1365001.jpg
IMG_2228a.jpg
Na začátku 13. století začala stavba největší a nejkrásnější katedrály v Anglii. Hráči jsou stavitelé, kteří se snaží co nejvíce se na stavbě podílet, což jim přináší cenné body.

Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: 30 až 70 minut
Pravidla zde
pilire.jpg
aaIMG_3101.jpg
Vaším cílem je postavit úspěšnou poštovní síť. Ale v čem vlastně spočívá to tajemství? Máte talent spojovat ta správná města, pořizovat poštovní vozy, když je potřeba a zřizovat poštovní stanice? Můžete se také pokusit proniknout do nových zemí. Vše závisí jen na vaší strategii. Na herním plánu najdete i dvě města z České republiky - Plzeň a České Budějovice.

Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: 30 až 70 minut
Pravidla zde
poštovní kurýr

poštovní kurýr

poštovní kurýr 2

poštovní kurýr 2

Opravdu ve stručnosti! Dalo by se říct že San Juan je taková "cestovní" karetní verze Puerto Rica. Stavění budov, výroba indiga, zlatokop skoro vše z deskové hry je v této hře. Jako originalní se mě libí použití karet, které hráč drží v ruce.

Karty se dají použít klasicky jako budovy, tím že za ně zaplatím. A nebo jako platidlo. Každá karta jeden peníz. A poslední zpusob použití je výroba. Vždy když vyrábím vezmu si jednu kartu z balíčku a použiju ji jako surovinu, tím že jí přiložím k výrobní budově. Karta, která je použita jako surovina nemá další význám a je jedno co je to za kartu.

Hra končí, tak že některý z hráčů postaví svou dvanáctou budovu.

Jinak herní princip a hra je stejná jako v deskové verzi. Pokud máte rádi Puerto Rico, tak doporučuji.

Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: 30 až 70 minut
IMG_2086.JPG
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one