Spojenec, Britská strana, plánuje nálet na německé pozice, aby podkopala morálku civilního obyvatelstva. Je na vás zda si vyberete jednodušší nálet u pobřeží a nebo jestli se odvážite vletět hluboko za nepřetálskou linii. Britská strana má k dispozici letku bombardéru Short Stirling a pomocný bombarder Moskyt. Proti britům stojí 4 německé stíhací letky. 3 letky jsou složeny z Messerschmittu Me 110G a 1 letka z Dorniera Do 217-N, který je určen pro delší dolety.

Hra se skladá z 6 fází. První fáze je umístění německých stíhacích letek na jedno z 18 letišť které jsou v rukou němců. Druhá fáze je určení počasí na jedné ze 12 karet počasí, které se může změnit i během náletu. Určuje jaké bude počasí. Co si představit pod pojmem počasí. Je toho dost. Oblačnost, bouřka, směr větru a určení celkového počasí(léto,úplněk,zatmění). Ve třetí fázi si naplánuje brtiský hráč na které město provede nálet pomocí kompasových karet. Maximálně lze použít 14 kompasových karet. Čtvrtá fáze spočíva v rozmístění PPO. Která se skládá z 40 obraných prostředků. Pátá fáze je umístění britských letek. A konečně šestá fáze! Útok!

Ve hře jsou ještě takové vychytávky jako výška letu ve které letí letka. Palivové karty německých stíhačů. Již zmíněná změna počasí behěm letu a mnoho dalšího.

Počet hráčů: 2
Doba hraní: do 30 až 60 minut (jeden nálet)
IMG_1687.JPG
IMG_1689.JPG
IMG_1690.JPG
„Jambo“ je svahilský pozdrav. Tak zdraví své nakupující zákazníky zruční obchodníci na tržištích v srdci Afriky, kde již několik století rozkvétá čilý obchodní ruch. Množství místních výrobků je na těchto tržištích směňováno za zlato. Staňte se na chvíli obchodníky na africkém tržišti. Nakupujte a prodávejte rozličné zboží a hledejte ty nejlepší obchodní příležitosti. Život obchodníků však nabízí kromě příležitostí i množství hrozeb. Své služby vám na tržišti nabídnou cestující obchodníci, moudří šamani i sličné tanečnice. V přírodě je třeba se obávat nebezpečných lvů, hadů, krokodýlů a dalších zvířat. Proti těm chrání vás i celou vesnici stateční strážci. Ponořte se do exotické atmosféry Afriky s krásnými ilustracemi karet a velmi zajímavým herním mechanismem, který zajistí, že každá hra bude jiná.

Počet hráčů: 2
Doba hraní: 30 až 70 minut
main.jpg
Maršál a špión je taktická, strategická hra pro dva hráče. O výsledku hry nerozhoduje náhoda, ale vhodně zvolená strategie. Každý z hráčů má k prosazení svých záměrů 40 hracích kamenů různé síly. Cílem hry je zmocnit se soupeřova praporu. Úspěch hry závisí na správném odhadu soupeřových sil a jeho úmyslů, na prostorové paměti a kombinačních schopnostech. Maršál a špión je hra, která rozvíjí logiku, analytické myšlení a paměť.

Počet hráčů: 2
Doba hraní: 30 až 70 minut

Návod viz. obrázky
spion.JPG
spion2.JPG
spion3.jpg
Každý z hráčů se ve hře snaží důmyslným využíváním jednotek a jejich schopností porazit soupeře na historickém pozadí válečných konfliktů. Složitější herní pravidla dávají hráčům dostatek prostoru pro improvizaci a vymýšlení vlastních strategií a možností ve hře.

Rozšíření :
- Terrain pack

Počet hráčů: 2
Doba hraní: 30 až 70 minut
Pravidla naleznete zde
memoir.jpg
mem1.jpg
Hráči vytyčují svými kartami objevitelské cesty do odlehlých, tajemných koutů země: do Himalájí, deštného pralesa, vyprahlé pouště, do kraje činných sopek a do podmořského světa. Kdo opravdu rád riskuje, může ještě sázet na úspěch svých expedicí. Vyhrává ten, kdo získal po třech kolech nejvíce slávy. Pozor: pravidla hry jsou velmi jednoduchá, ale nenechte se zmást: Ztracená města mají skrytou přitažlivost, která není patrná na první pohled.

Počet hráčů: 2
Doba hraní: do 20 minut
Pravidla zde
nebo
zde
ztracená města.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one