Tak zkusím obnovit tradici, krátkých popisku k probhnuvším srazům.

Pro mě osobně bylo velké a velké překvapení hra Serenissima. Už jen to, že jí Aleš nastudoval za tak krátkou dobu, bylo pro mě milé překvápko!

Klasicky:
Vysvětlování pravidel cca 40 minut. Počáteční rozestavení jasně hovořilo v bratruv prospěch. Protože když se dva perou, třetí se směje. Počáteční rozestavení jasně hovořilo ve velký profit Benátek. Celá východní strana mapy byla pro něj otevřená. Nejhorší vychozí postavení měla Valencie a z tohoto postavení a z neochoty příjmout jednu porážku, taky špatně skončila, ale nebudeme předbíhat. Janov byl přesně uprostřed, ikdyž hodně blízko Valencie. Což byl asi, taky jeden z důvodů vzestupu a pádů Valencie.
Do čtvrtého kola to vypadalo, jako obyčejná obchodní strategie, kdy nabaru tady dřevo, táhle železo a zlato. Obsadím si přístav, postavím loď apod...
Ale pak došly docházet volné přístavy, zboží a dokonce i mapa byla nejednou těsná. První námořní bitka začla po obsazení Alžíru Valencii. Do přístavu se Janovan nedostal, ale jako odplatu potopil jednu loď a jedné lodi s vzácným zbožím se zmocnil. Vzácným zbožím už v té době bylo totiž dřevo i železo, které přesně v tu chvíli došlo. Po rozprášení lodí v Alžíru to na západní straně mapě začlo vřít. Valencie se zmocnila Neapole, která v tu chvíli nebyla moc dobře střežena. A to byla poslední kapka pro Janov. "Vyhlášení" války Valencii a pak to začlo. Z této bitvy vyšla jednoznačně poražena Valencie. Janov jí varoval, že obsazení Neapole bude znamenat zánik, ale neuposlechnutí a chuť po pomstě byla větší.

No a jak to tak býva, když se dva perou třetí se směje. Benátčan si vychodní část mapy, podroboval, a peníze nemusel cpát do válčení a nákupu námořníku, kteří zlepšují šancí na úspěch v bitvě. Ale Janov povzbuzený vítězným tažením na západě se rozpínal a rozpínal a nakonec dokázal dotáhnout náskok, který ztratil a hra dopadla remízou.

Dokonce došlo i na trochu diplomacie, ze strany Janova. Nech mě projet, jinak tam budu se tam budu muset zastvit i s válečným loďstvem. Dobrá projeď s obouma, ale nebudeš na mě útočit.........

Opravdu pěkná hra, krásné zpracování a všude samé vlaječky.
aIMG_4571.jpg
aIMG_4577.jpg
aIMG_4585.jpg
aIMG_4586.jpg
aIMG_4578.jpg
aIMG_4579.jpg
aIMG_4580.jpg
aIMG_4584.jpg
aIMG_4585.jpg
aIMG_4586.jpg
aIMG_4590.jpg
aIMG_4591.jpg
aIMG_4592.jpg
20.11.2010 07:29:07
tealc007
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one